RANDEVU AL

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Gebelik Sırasında Daha İyi Uyku İçin İpuçları

Gebelik Sırasında Daha İyi Uyku İçin İpuçları

Gebelikte vücutta birçok değişiklik olmaktadır. Bu değişikliklerden biri de anne adayının kendini daima yorgun ve uykusuz hissetmesi gerçeğidir. Gebelik sonrasında

Yeni anneler çok fazla uyuyamayacak olsalar da gebelik sırasında kaliteli bir uyku için yapabilecekleri mevcuttur.

Uyumadan önce atıştırmayı bırakın – Bebeğin acıktığını biliyoruz, ancak yatmadan en az iki saat önce akşam yemeğinde hafif bir yemek yemelisiniz. Aksi halde, baharatlı, asitli veya ağır yiyecek mide bulantısı olasılığını artırır. Bu da sizi rahatsız eder ve uyanık tutar. Bununla birlikte, mide bulantısı bir sorunsa, yatmadan önce karnınızı bastırabilmek için krakerler gibi yumuşak yiyecekleri tercih edebilirsiniz.

Yatağınız rahat olsun ve yastık kullanın – Omurganız normalden daha fazla baskı hissediyor, bu nedenle çeşitli büyüklükte yastıklar alıp sırt ağrısını hafifletecek şekilde ayarlayın. Kafanızı sağlam bir yastık üzerine uzatın ve midenizi desteklemek için stratejik olarak yastıkları yerleştirin.

Yan dönerek uyuyun – Yan uyumak uterustaki baskıyı azaltır ve nefes almanıza yardımcı olur. Hamileliğin erken dönemlerinde bu pozisyona alışmak, karnınız büyüdüğünde daha iyi uyumanız konusunda size yardımcı olacaktır.

Işıkları kapatın – Vücudunuzun ısısı gebelik sırasında arttığı için normaldir, sürekli sıcak hissediyor olabilirsiniz. Termostatınızı genelde ayarladığınızdan birkaç derece daha düşük bir değere ayarlamayı deneyin. Yapay ışık, vücudunuzun doğal melatonin üretimini azaltarak uyku kalitenizi bozabilir. Bu nedenle, elektronik veya yanan bir alarm saati kullanıyorsanız, onları bir bezle örtün.

 

 

Yorumlar

Bir yorum yazınız