RANDEVU AL

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Gebelik Süresince Seyahat

Gebelik Süresince Seyahat

 

Hamilelik sırasında güvenli bir şekilde seyahat etmek, özel bakıma gereksinim duyan herhangi bir sorunun olup olmadığı, ne kadarlık gebe olduğunuza ve rahatlığınıza bağlıdır. Çoğu kadın için, seyahat hamilelik sırasında güvenlidir.

Seyahat etmek için en uygun zaman muhtemelen gebeliğinizin ortasıdır. En yaygın gebelik sorunları birinci ve üçüncü trimesterde olur. Hamileliğin ortasında enerjiniz geri döner, sabah bulantılarınız biter ve hala hareket halinde olabilirsiniz.

Seyahat modunuzu seçerken, varış noktanızın ne kadar uzakta olduğunu düşünün. En hızlı yol genellikle en iyisidir.

Arabayla

Bir araba gezisi sırasında, araba sürme süresini kısa tutun. Yolda saat harcarken hamile olmadığınızda bile yorucu olur. Sürüşün her gün 5 veya 6 saatten fazla olmamasına dikkat edin.  Motorlu bir araca her binişinizde, emniyet kemerinizi taktığınızdan emin olun. Sık sık durmayı planlıyorsanız, bu durakları kullanarak hareket edin.

Uçakla

Yolculuk kötüleşebilecek bir tıbbi durumunuz varsa veya acil tıbbi bakıma ihtiyaç duyarsanız, hamileliğiniz sırasında uçmaktan kaçınmalısınız. Sağlıklı gebe kadınlar için, gebelik sırasında hava yolculuğu neredeyse her zaman güvenlidir. Bazı hava yolu şirketleri, gebeliğin son ayında seyahatleri kısıtlar veya tıbbi bir sertifika isterler. Hava yolu ile seyahat ederken, yolculuğunuzu olabildiğince konforlu hale getirmek için aşağıdaki adımları izleyin;

Mümkünse, bir koridor koltuğunu tercih edin, böylece uzun bir uçuş sırasında kalkmak  kolaylaşır.

Uçuşunuzdan önce gaz üreten gıdalardan ve gazlı içeceklerden kaçının. Gaz, uçak kabinlerinde bulunan düşük hava basıncında genişler ve rahatsızlığa neden olabilir.

Emniyet kemerinizi her zaman takın. Türbülans, hava yolculuğu sırasında uyarı yapılmadan meydana gelebilir. Emniyet kemeri, kalça kemiklerinizde, göbeğinizin altında kalmış olmalıdır.

Bulantıya yatkınsanız, sağlık uzmanınız bulantı önleyici ilaçlar verebilir.

 

 

Yorumlar

Bir yorum yazınız